Bezpieczny Magazyn 2019/04 (13)

 • Bezpieczeństwo zasilania i składowania (2)
 • Targi IntraLog Poland 2020. Czym są roboty AGV i jaka jest ich funkcjonalność? (4)
  Wózki mobilne, automatyczne wózki, roboty, samojezdne wózki transportowe, platformy jezdne, wózki magazynowe czy roboty mobilne – wszystkie te nazwy mogą być stosowane zamiennie i ogólnie określane są mianem robotów AGV. Tak zróżnicowane nazewnictwo świadczy o tym, że producenci próbują przypisać swoją własną nazwę, aby kojarzona była tylko z ich produktem.
 • System ostrzegawczy do regałów CS chroni przed kolizją (8)
  Komfort i bezpieczeństwo w magazynie, to dwa kluczowe elementy osiągania zamierzonych efektów spokojnej, efektywnej i bezpiecznej pracy. Zagadnienia te od jakiegoś czasu stają się ważnym czynnikiem kształtowania długofalowych działań, które za cel stawiają właśnie ich poprawę i osiąganie między nimi stanu równowagi.
 • Nowa seria niebrudzących opasek amortyzujących (11)
  Camso wprowadza na rynek nową serię niebrudzących opasek amortyzujących (szarych) do wózków widłowych, które spełniają wymagania aplikacji pracy wewnątrz pomieszczeń i flot wynajmowanych.
 • 85 proc. Pracowników odczuwa stres w pracy (13)
  Według raportu „Bezpieczeństwo Pracy w Polsce 2019” przygotowanego na zlecenie Koalicji Bezpieczni w Pracy wśród pracowników biurowych i fizyczno-umysłowych, 29 proc. Odczuwa stres w miejscu pracy od czasu do czasu, 42 proc. Często, a 14 proc. Praktycznie cały czas. Ma to negatywny wpływ nie tylko na atmosferę w miejscu pracy, ale również zwiększa ryzyko wypadków.
 • Automatyzacja i digitalizacja siłą Modernlog 2020 (16)
  Logistyka 4.0 – to hasło najbliższej, 4 edycji targów Modernlog. U podstaw najnowszych trendów branży leży cyfryzacja i automatyzacja procesów. To klucz do zwiększenia efektywności magazynu, centrum dystrybucyjnego czy hali produkcyjnej. Jakie rozwiązania wybrać? Co najlepiej się sprawdzi w konkretnej firmie? Tego będzie można dowiedzieć się 2-5 czerwca 2020 r. w Poznaniu.
 • IPAS – System ostrzegawczy dla pieszych i wózków (19)
  Magazyn to miejsce gdzie dynamika działania operacyjnego jest niezwykle wysoka, coraz więcej wózków widłowych porusza się w magazynach i na placach składowych, kolizja pracownika z wózkiem widłowym w magazynie, skutkuje zwykle ciężkim wypadkiem. Tym niebezpiecznym sytuacjom zapobiegają systemy ostrzegawcze, które są oferowane od niedawna na rynku.
 • Wysoka konkurencyjność polskiego rynku (22)
  Wywiad z Marcinem Trąbką – prezesem zarządu Kuhn Polska, autoryzowanego dealera marek Mitsubishi, Ulma, Carer i SMV na polskim rynku.
 • Pionier branży intralogistyki w Polsce (26)
  Dematic, wiodąc dostawca zintegrowanych technologii automatyzacji, oprogramowania oraz usług do optymalizacji łańcucha dostaw, będący częścią Grupy KION, stawia swoje pierwsze kroki nad Wisłą. Razem z siostrzanymi firmami Linde MH oraz STILL, które zdążyły już zdobyć uznanie i zaufanie na polskim rynku, oferuje pełen wachlarz produktów i oprogramowania dla intralogistyki. Firma niedawno otworzyła swój nowy oddział w Polsce z siedzibą w Poznaniu.
 • Świadomość bezpieczeństwa pracy w Grupie Raben (28)
  Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Określa się je jako stan, który daje poczucie pewności i gwarantuje jego zachowanie oraz szansę na doskonalenie. W Grupie Raben podpisujemy się pod tą definicją i dlatego bezpieczeństwo ludzi stawiamy na pierwszym miejscu.
 • Magazyny przyszłości – w pełni automatyczne centra dystrybucji i systemy składowania (31)
  Postępujące procesy automatyzacji i digitalizacji z wykorzystaniem nowych technologii obejmujących m.in. wzajemną wymianę danych, chmury obliczeniowe itp. to widoczny trend w dziedzinie logistyki.
 • Magazyny w Industry 4.0 (34)
  Przyszłość magazynów to pełna automatyka, roboty, sztuczna inteligencja, nowoczesne technologie IT – podkreślają eksperci. Celem jest dostosowanie przedsiębiorstwa do rynkowych warunków gospodarowania, wyeliminowanie marnotrawstwa i jak największa optymalizacja kosztów. Firmom zależy na kompleksowych rozwiązaniach, w tym na wsparciu procesów, takich jak: sam załadunek, pobrania czy wydania.
 • Obowiązują oczekiwane zmiany (37)
  W dniu 14 października 2019 roku opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 8 października 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym. Oczekiwane zmiany uspokoiły nieco użytkowników wózków widłowych, którzy w świetle rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z 15 grudnia 2017 roku, nie wiedzieli czy posiadane uprawnienia do obsługi wózków widłowych są ważne.
 • Ogólnopolski konkurs Bezpieczna Praca w Magazynie (39)
  Konkurs Bezpieczna Praca w Magazynie ogłaszany jest cyklicznie od 2015 r. przez portal logistyczny Log4.pl przy współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego, Państwową Inspekcją Pracy, Politechniką Łódzką i Polskim Stowarzyszeniem Techniki Magazynowej. Wnikliwa analiza odpowiedzi konkursowych wyłania Lidera Bezpiecznej Pracy w Magazynie, który wraz z tytułem otrzymuje statuetkę i okolicznościowy dyplom.
 • Spalinowy wózek czołowy GRENDA FD-FG 15-35 (42)
 • Baterie litowo-jonowe, koszty i bezpieczeństwo (44)
  Baterie litowo-jonowe szturmem weszły do branży wózków widłowych i znacząco poszerzyły portfolio dostępnych źródeł zasilania urządzeń transportu bliskiego. Mimo, że baterie tego typu były dostępne na rynku już od dłuższego czasu, to swoją popularność w branży „wózkowej” zdobyły dopiero niedawno – w momencie gdy ceny zaczęły być przystępne dla kieszeni klientów a korzyści z ich zastosowanie wymierne.
 • Technologiczne oszczędności energii (47)
  Jeden z wiodących operatorów logistycznych w Europie zapowiedział, że do 2022 r. zmodernizuje liczącą 6 tys. wózków flotę intralogistyczną, całkowicie przechodząc na baterie litowo-jonowe. Sprawdziliśmy, jakiej skali oszczędności można spodziewać się dzięki takiemu ruchowi.
 • Eko i mobilnie (49)
  Kiedy kilka lat temu baterie litowo-jonowe wchodziły na rynek logistyki magazynowej, od początku budziły ewidentnie skrajne emocje i odbiór wśród potencjalnych użytkowników. Jedni odważnie implementowali i promowali to rozwiązanie zasilania urządzeń, inni sceptycznie spoglądali na rozwój technologii widząc spore ograniczenia w jej zastosowaniu w logistyce.
 • Analiza uszkodzeń regałów – część 1 (52)
  Niniejszy artykuł rozpoczyna serię artykułów mających zobrazować właściwe postępowanie podczas analizy rozpoznanych w magazynie niezgodności w celu realizacji procedury zmniejszania liczby uszkodzeń, opisanej w dokumencie PN-EN 15635. Działanie to spoczywa głównie na barkach tzw. PRSES, odpowiedzialnego za utrzymywanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa urządzeń do składowania.

Bezpieczny Magazyn - cały wykaz