• Substancje niebezpieczne, dla których nie określono NDS – jak je ująć w ocenie ryzyka zawodowego (1-2)
    Ustalone poziomy NDS dla substancji chemicznych dotyczą ok. 500 substancji, przy liczbie kilkudziesięciu tysięcy stosowanych w przemyśle czy innych dziedzinach życia. Jak zatem w ocenie ryzyka zawodowego ująć substancje niebezpieczne, dla których nie określono NDS? Czy można obliczyć narażenie na daną substancję z karty charakterystyki substancji? Sprawdź szczegóły.
  • Jak założyć nowe rejestry czynników szkodliwych (3)
    Czy należy ująć stare rejestry jako załącznik do nowych? Jakie daty powstania rejestru wpisać? Jak ten temat najlepiej ogarnąć, żeby wszystko było zgodne z prawem? Czy pracownik bhp odpowiada też za stare rejestry poprzednika? Jak wpisywać dane typu: pracujących ogółem na stanowiskach pracy lub liczbę pracujących w warunkach przekroczenia wartości dopuszczalnych (kobiet, młodocianych, pracujących na nocnej zmianie), gdy liczba ta w firmie dynamicznie się zmienia z dnia na dzień (wstrzymywanie stanowisk, następnie uruchamianie na nowo po 1 miesiącu)?
  • Jak sprawdzić, czy pracownik jest pod wpływem narkotyków (4)
    Jaka jest możliwość sprawdzenia stanu osoby na obecność narkotyków? Czy można odsunąć pracownika od pracy tylko na podstawie podejrzenia o zażywanie substancji odurzających, jeżeli te podejrzenia spowodowane są zachowaniem pracownika: mimiką, nadmierną potliwością, ruchliwością itp.? Dziwne zachowanie pracownika następuje zwykle po przerwie śniadaniowej, do momentu pójścia na nią zachowanie tej osoby jest zupełnie inne niż przed przerwą.

Aktualności BHP - cały wykaz