Aktualności BHP - wydanie specjalne 2021/62

 • Szacowanie ryzyka w metodzie RISK SCORE
  Ryzyko zawodowe to prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych zdarzeń związanych z wykonywaną pracą, które powodują straty. W szczególności chodzi o możliwość wystąpienia u pracowników niekorzystnych skutków zdrowotnych w wyniku zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy lub sposobu wykonywania pracy. Przedstawione w tym numerze specjalnym oceny ryzyka zostały opracowane na podstawie metody RISK SCORE.
  • Ocena ryzyka zawodowego pracownika ogólnobudowlanego (4)
   Miejsce pracy to teren budowy, gdzie pracownik wykonuje prace ogólnobudowlane (m.in. zbrojarskie, betoniarskie, ciesielskie, murarskie i tynkarskie) na wznoszonych budynkach. Na terenie budowy praca wykonywana jest na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Praca jest wykonywana z płaszczyzny terenu (gruntu lub stropu) oraz na wysokości. Co jeszcze trzeba uwzględnić w ocenie ryzyka pracownika ogólnobudowlanego?
  • Cieśla szalunkowy na budowie – kompleksowa ocena ryzyka zawodowego (11)
   Kolejną ocenę ryzyka przygotowaliśmy dla cieśli szalunkowego na budowie. Dla porównania z pozostałymi ocenami w tej uwzględniono zagrożenie koronawirusem. Ryzyko zawodowe to prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych zdarzeń związanych z wykonywaną pracą, powodujących straty, w szczególności wystąpienia u pracowników niekorzystnych skutków zdrowotnych w wyniku zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy lub sposobu wykonywania pracy.

Aktualności BHP - cały wykaz