• Temat numeru: OZE i innowacyjne rozwiązania w kontekście tworzenia przewag ekologicznych przez firmy
  Ochrona środowiska w ostatnich czasach stała się niezwykle istotnym tematem w gospodarce światowej i polityce. Przedsiębiorcy mają zazwyczaj szczególnie duży wpływ na ochronę środowiska. Ponadto niektóre aspekty ochrony środowiska są regulowane prawnie i nieprzestrzeganie tych zasad jest obowiązkowe, a za niewywiązywanie się z nich grożą sankcje karne.
 • Zwróć uwagę na pochodzenie energii dostarczanej Twojej firmie
  W celu stworzenia przewag ekologicznych przedsiębiorstwa dbające o środowisko, poza dostarczaniem produktów czy usług dobrych jakościowo w przystępnej cenie, zwracają też coraz większą uwagę na wszystkie aspekty, które są realizowane wokół tych procesów. A więc kwestie funkcjonowania firm, które nie są bezpośrednio powiązane z ich główną działalnością. Przede wszystkim warto pomyśleć o dywersyfikacji źródeł energii i wprowadzeniu OZE, co może przynieść korzyści nie tylko wizerunkowe, ale też przede wszystkim ekonomiczne.
 • Odnawialne źródła energii w ujęciu ogólnym
  Efektywność energetyczna i OZE w przedsiębiorstwach mają być realizowane zgodnie z Krajowym Programem Reform przez inwestycje o największym potencjale redukcji gazów cieplarnianych. Na czym ma to polegać?
 • Dotacje na inwestycje związane z zieloną energią
  Dostępność dotacji, które mają na celu popularyzację odnawialnych źródeł energii, stale rośnie. W poniższym artykule znajdziesz ich zestawienie wraz z wyszczególnieniem podmiotów, które o taką dotację mogą się ubiegać.
 • Pompy ciepła i fotowoltaika – czy Twoja firma powinna zainwestować w któreś z tych rozwiązań
  Fotowoltaika jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów OZE. Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja to gwarancja niższych rachunków za energię elektryczną. Sprawdź, czy tego typu inwestycje są możliwe w Twojej firmie i z jakimi formalnościami się wiążą.
 • Inne rozwiązanie OZE, które możesz wprowadzić
  Poza najpopularniejszymi źródłami zielonej energii możesz także wdrożyć do swojej działalności inne rozwiązania OZE. Sprawdź jakie.
 • Dlaczego i na które problemy środowiskowe warto zwrócić uwagę
  W Krajowym Programie Reform scharakteryzowano również inne kwestie, na które możesz zwrócić uwagę podczas prowadzenia Twojej działalności.
 • Cechy firmy przyjaznej środowisku – zacznij od najprostszych zmian
  W artykule wskazano najprostsze przykłady rozwiązań, które będziesz mógł stosunkowo szybko i z poniesieniem niewielkich kosztów wdrożyć w swojej działalności, a które pozwolą Ci na zbudowanie przewag ekologicznych nad konkurentami. 
 • Wdrożyłeś już podstawowe rozwiązania? Czas na kolejne kroki
  Jeżeli dobro środowiska jest dla Ciebie i Twojej działalności szczególnie ważne, sprawdź, jakie jeszcze kroki możesz poczynić w celu jego ochrony.
 • Potwierdzenie na papierze, czyli certyfikacja Twoich działań
  Posiadanie certyfikatów środowiskowych jest szczególnie pozytywnie odbierane przez konsumentów. Świadczy bowiem o tym, że danej firmie naprawdę zależy na dobru środowiska i jej działania są pozytywnie oceniane przez podmioty zewnętrzne.
 • Jak należy rozumieć ekoinnowacyjność
  Ekoinnowacyjność jest elementem składowym potencjału danej organizacji oraz podstawą budowania przewag na współczesnym rynku globalnym. Co powinieneś o niej wiedzieć?
 • Case study – tymi rozwiązaniami konkurencji możesz się zainspirować
  Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań ekologicznych jest procesem czasochłonnym i skomplikowanym, dlatego tym bardziej warto uczyć się na błędach, ale i sukcesach konkurentów.

Aktualności Ochrony Środowiska - cały wykaz