• Roboty w halach głównych (1)
 • Czysty magazyn to bezpieczeństwo pracowników (3)
  Jednym z wielu istotnych procesów, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania magazynów i centrów logistycznych jest świadczenie usług czystości. W dobie pandemii realnie wpływają one na bezpieczeństwo ludzi i ciągłość prowadzenia biznesu. Na liście priorytetów na czoło wysunęły się efektywność, powtarzalność jakości oraz bezpieczeństwo pracowników. Wszystko to może zapewnić tylko inwestycje w nowe rozwiązania cleaningowe.
 • O wytrzymałości spodni, prawdę powie ci samochód (6)
  Samochody wyparły konie nie tylko w dziedzinie transportu, ale również… testowania spodni użytkowych.
 • Konkurs: Lider Bezpiecznej Pracy w Magazynie (7)
  Dobre praktyki bezpiecznej pracy zasługują na upowszechnianie, a firmy trzymające się tych zasad – na promocję.
 • Modernlog: Targi i konferencja Smart Warehouse (9)
  Na odbywających się po przerwie targach ITM Industry Europe, w ramach ekspozycji Modernlog, ciekawe wybiegające w przyszłość i tożsame z teraźniejszością prelekcje i dyskusje zaprezentowano na konferencji Smart Warehouse. Dlaczego magazyn ma być smart? Co powinno się automatyzować i dlaczego wszystko? Jak wyglądają terminy realizacji wdrożeń? Odpowiedzi na te pytania udzielili dostawcy rozwiązań, integratorzy systemów i przedstawiciele inwestorów.
 • Instrukcja bezpieczeństwa prac transportowych (13)
  Czym jest instrukcja bezpieczeństwa prac transportowych? Pojęcie instrukcji bezpieczeństwa prac transportowych wyjaśnione jest w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków z napędem silnikowym.
 • Prologis wyposaża parki w urządzenia ratujące życie (15)
  Rozwój e-commerce sprawił, że centra dystrybucyjne wypełniły się nowymi pracownikami i pojazdami – zmieniając tereny w tętniące życiem ekosystemy. W parkach Prologis pracują tysiące osób, a każdego dnia odwiedzają je kolejne setki – to kierowcy, goście, kontrahenci. Przy tak dużym przepływie osób ważne jest zapewnienie wszystkim maksymalnego stopnia bezpieczeństwa – w każdym możliwym zakresie.
 • Wzrasta liczba wypadków przy pracy w I półroczu 2021 (16)
  Według najnowszych statystyk Głównego Urzędu Statystycznego w I półroczu 2021 r. zgłoszono 27,2 tys. Osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy. Z czego to wynika?
 • Państwowa Inspekcja Pracy nie będzie musiała zawiadamiać o kontroli (17)
  Dotychczas kwestia tego, czy Państwowa Inspekcja Pracy powinna zawiadamiać o kontroli czy też nie, była dyskusyjna. Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo przedsiębiorców ma ostatecznie przyzwolić na przeprowadzenie kontroli bez uprzedzenia.
 • Bezpieczna praca z robotami AGV (18)
  Podczas automatyzacji procesów w zakładach produkcyjnych wdrażane są często także samojezdne roboty AGV. W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na aspekt bezpieczeństwa. Jak zyskać stuprocentową pewność, że wybrane roboty spełniają wszystkie wymagania związane z bezpieczeństwem i są zgodne z normami? Odpowiedź może być tylko jedna. Decydując się na sprawdzonego dostawcą.
 • Najlepsze zabezpieczenia w transporcie kontenerowym (20)
  Eksperci oceniają, że branża TSL będzie rozwijać się dynamicznie, a transport kontenerowy, w tym intermodalny, stanie się coraz bardziej konkurencyjny. Ważnym detalem, by tak się stało są dobrze zabezpieczone jednostki transportowe, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia towarów, usprawnia dostawy i poprawia jakość usług.
 • Optymalizacja zarządzania magazynami (22)
  W jednym z największych terminali w porcie w Antwerpii codziennie odbywa się załadunek i rozładunek ponad 400 ciężarówek. Aby zapewnić sprawny przebieg wszystkich procesów, firma Katoen Natie rozwinęło swój istniejący system zarządzania magazynem WMS i zaczęło używać tabletów TOUGHBOOK M1 firmy Panasonic.
 • Cyfrowe rewolucje w logistyce wewnętrznej (24)
  Cyfryzacja procesów obejmuje coraz więcej zadań, które od początku historii sektora produkcyjnego znajdowały się w rękach człowieka. Te dwa światy, ludzi i maszyn, łączy startup Optimatik, który w ramach S5 – Akceleratora Technologii 5G w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i przy wsparciu specjalistów firmy Ericsson, rozwija autorską platformę 5G do optymalizacji floty pojazdów autonomicznych i tradycyjnych wózków widłowych, rewolucjonizując logistykę wewnętrzną w zakładach przemysłowych i centrach logistycznych.
 • Gdy technologia ładowania rozwija się wraz z wymaganiami (27)
  W wielu firmach intralogistyka staje przed wyzwaniami związanymi ze złożonością i zmiennością zadań. W osiągnięciu bezproblemowej eksploatacji decydującą rolę odgrywają właściwa technologia i infrastruktura ładowania akumulatorów. Fronius Perfect Charging oferuje w tym zakresie modułowe, skrojone na miarę i kompleksowe rozwiązania do elektrycznych urządzeń do transportu poziomego, rozwijające się elastycznie wraz z rosnącymi wyzwaniami.
 • Magazyn FM Logistic z certyfikatem dla zrównoważonego budownictwa LEED (29)
 • Wysoki poziom dojrzałości operacyjnej magazynu (31)
  W czasach pełnych wyzwań i silnej konkurencji o przewagę trzeba się naprawdę mocno postarać. Firmy muszą stale doskonalić procesy, aby wspierać rozwój biznesu swoich klientów.
 • Magazyny Panattoni z BREEAM Excellent w standardzie (33)
 • Efektywna kompletacja dzięki automatyzacji (35)
  W odpowiedzi na potrzebę zwiększenia liczby składowanych komponentów oraz polepszenia efektywności kompletacji firma Siemens wdrożyła rozwiązanie łączące zautomatyzowany magazyn małych części, przenośniki, windy i wysokie regały zasilane reach truckami.
 • Czwarta rewolucja przemysłowa. Przemysł 4.0 – przykład implementacji (38)
  Firma Spiroflex z Mielca od ponad 27 lat specjalizuje się w obróbce metali a w głównej mierze w produkcji systemów kominowych, wentylacji i systemów odwodnieni liniowych. Prowadzi również produkcję usługową w zakresie precyzyjnego cięcia na wycinarkach laserowych, wykrawarce, wycinania strumieniem wody, zaginania na prasach krawędziowych i zaginarkach, spawania i malowania proszkowego. W procesach produkcyjnych wykorzystywane są głównie arkusze blach różnych gatunków.

Bezpieczny Magazyn - cały wykaz