• Behapowiec. Kto to taki? (3)
    Behapowiec to pracownik jak każdy inny, jedynie bardziej drobiazgowy. Ważne jest, by zawsze był pomocny dla drugiego człowieka, nie okazywał wyższości, a przypominał o tym, o czym często wszyscy zapominają.
  • Akademia SEGRO w magazynie (4)
    Finał projektu Akademia SEGRO organizowanego przez firmę SEGRO, dewelopera, zarządcę i właściciela powierzchni produkcyjno-magazynowych i Fundację Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium”, odbył się 12 października w SEGRO Park Stryków.
  • EURopalety po 31 grudnia 2021 (6)
    Rok 2021 dla użytkowników europalet jest wyjątkowy pod każdym względem. Ceny tych uniwersalnych nośników transportowych biją wszelkie rekordy, a mimo to dostępność nie gwarantuje komfortu operacyjnego. Gdy dodamy do tego zamieszanie z wymiennością palet w polu otwartym, mamy pełny obraz problemów, z jakimi zmagają się użytkownicy europalet.
  • Automatyczny magazynek PALOMAT (8)
    Gospodarka magazynowa zmierza w kierunku automatyzowania procesów. Główne przyczyny zmian to brak rąk do pracy, a także rozwój i cyfryzacja procesów logistycznych. Automatyzacja w magazynie nie jest łatwa, bo praca ręczna ma znaczący udział w operacjach składowania czy kompletacji towarów. Szybko zapełniają się obszary, w których można wprowadzić urządzenia automatyczne w procesy.
  • Ograniczenie ryzyka pożaru i zwiększenie efektywności pracowników (11)
    Główny Inspektorat Sanitarny zliczył, że w 2019 r. 21 procent Polaków przyznawało się do codziennego palenia papierosów. W związku z tym można założyć, że pali co najmniej jeden na pięciu pracowników. W przypadku dużych zakładów mówimy o kilkudziesięciu lub nawet kilkuset osobach. Palący pracownicy, którzy robią to w nieodpowiednim miejscu lub wbrew przepisom, zwiększają ryzyko zaprószenia ognia, a tym samym ryzyko pożaru w obiekcie. Można je ograniczyć, organizując profesjonalną przestrzeń do palenia tytoniu.
  • W logistyce do pracy trzeba dwojga (14)
    W pierwszych dwóch kwartałach 2021 r. liczba nowych miejsc pracy utworzonych w transporcie i gospodarce magazynowej wynosiła w sumie 27 tys. Branża przygotowuje się do wzmożonej pracy przed Świętami, a etatów do obsadzenia przybywa, gorzej z kandydatami.
  • Uniwersalne i praktyczne koszule (17)
    Są tak uniwersalne, że trudno znaleźć branżę, w której nie znalazłyby zastosowania. Koszule flanelowe, bo o nich mowa, już dawno podbiły place budów, wkroczyły do magazynów, na hale produkcyjne, przenikając nawet do naszego codziennego życia. Za co tak je cenimy?
  • Nowy system do wykrywania kolizji (18)
    Przodujący na rynku dostawca systemów bezpieczeństwa pojazdów Brigade Electronics wprowadził nowy inteligentny system wykrywania kolizji.
  • Bezkolizyjne poruszanie się wózków AGV (20)
    Firma STILL zainicjowała założenie konsorcjum mającego na celu zwiększenie stopnia wykorzystywania danych z czujników prowadzonych automatycznie wózków widłowych do trójwymiarowego mapowania obiektów logistycznych.
  • Sztuczna inteligencja pozwala zwiększyć bezpieczeństwo (21)
    Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom jest jednym z priorytetów każdego przedsiębiorstwa przemysłowego. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii możliwe jest identyfikowanie potencjalnego ryzyka i reagowanie na zagrożenie.
  • Wózki AGV w sieciach 5G (22)
    Dzielimy się wiedzą i spostrzeżeniami z testów, które prowadziliśmy z użyciem autonomicznych wózków InnovaticaAGV w sieciach WiFi i 5G.
  • Bezwypadkowa praca dzięki technologii (25)
    Szkolenia z BHP są obowiązkowe, a wiele firm organizuje dodatkowe kursy bezpiecznej jazdy. Mimo to wciąż mają miejsce wypadki przy pracy z udziałem wózków widłowych. Części z nich można uniknąć stosując odpowiednie rozwiązania technologiczne.
  • Sztuczna inteligencja wspiera bezpieczeństwo dachów (28)
    Gruba pokrywa śniegu lub woda zalegająca na dachu hali przemysłowej mogą stanowić poważny sprawdzian dla wytrzymałości jego konstrukcji. I choć budynki projektowane są tak, by sprostać przewidywanym dodatkowym obciążeniom, to zagrożeń nie da się w pełni przewidzieć. Rozwiązaniem są inteligentne systemy monitoringu dachu, które pozwalają z wyprzedzeniem ostrzegać przed niebezpieczeństwem. Coraz częściej wykorzystywane są przez generalnych wykonawców w trakcie budowy nowoczesnych obiektów dla branży magazynowej, produkcyjnej czy handlowej.
  • Magazyn przyszłości – czy czeka nas pełna automatyzacja? (32)
    Sektor nieruchomości magazynowych, produkcyjnych i logistycznych w Polsce rozwijał się bardzo dynamicznie jeszcze przed pandemią. To jednak 2020 rok zapoczątkował wyjątkowy pod wieloma względami okres dla branży, między innymi ze względu na pandemię COVID-19. Restrykcje i lockdowny, którym towarzyszyło zawieszenie sprzedaży w sklepach fizycznych, napędziły handel elektroniczny i właśnie wtedy odnotowany został rekordowy popyt na powierzchnie ze strony najemców.
  • Wysokie składowanie w niskich budynkach (35)
    Polska firma Baumalog, specjalizująca się w produkcji automatycznych systemów magazynowych i transportowych dla artykułów o dużej masie i rozmiarze, wykonała wdrożenie dla niemieckiego przedsiębiorstwa Feldmann Metall GmbH.
  • Automatyczny magazyn Jungheinrich dla firmy Coca-Cola HBC (37)
    42-metrowy magazyn paletowy wysokiego składowania typu silo. Zastosowanie systemu monorail, zainstalowanego w łączniku napowietrznym, umożliwia połączenie pomiędzy wieloma strefami magazynowymi. Kompleksowe rozwiązanie od jednego dostawcy.
  • Okiem certyfikującym (39)
    To cykl artykułów mających na celu podejmowanie działań dla poprawy jakości pracy, a tym samym wydajności procesów logistycznych. Ciągłe doskonalenie – ulepszanie to podstawa cyklu Deminga, dlatego też każdy z artykułów będzie podzielony na cztery części. Plan – do – Study – Act odzwierciedlające oryginalną wersję cyklu Deminga.

Bezpieczny Magazyn - cały wykaz