• O tym musisz wiedzieć!
    • Czy zmiana prognozowanego wynagrodzenia w nowelizacji ustawy budżetowej wpłynie na rozliczenia płatników z ZUS (4)
    • Do kiedy można przekazać do ZUS dane ubezpieczeniowe za pomocą starych formularzy (6)
    • Jak ustalić płatnika zasiłków od nowego roku na podstawie liczby ubezpieczonych na 30 listopada br. (8)
    • Jak obliczyć zasiłek macierzyński za okres jednoczesnego wykonywania pracy na 1/2 etatu (11)
  • Zmiany Prawa
    • Niższe wymagania dla osób ubiegających się o zatrudnienie na stanowisku asystenta sędziego (12)
    • Zmiany w formularzach sprawozdawczych na 2013 r. (12)
  • Projekty
    • Elektroniczna wymiana informacji między unijnymi instytucjami zabezpieczenia społecznego (13)
    • Składka zdrowotna rolników w 2014 r. (13)
    • Żłobki i kluby dziecięce będzie można rejestrować przez platformę e-PUAP (14)
  • Temat Numeru
    • Druga ustawa antykryzysowa - jaką przewiduje pomoc dla przedsiębiorców (16)
  • Prawo Pracy
    • Jak określić w umowie o pracę miejsce pracy pracownika budowlanego (28)
    • Czy pracownikowi można udzielić urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po  długotrwałej chorobie (32)
    • Czy w systemie skróconego tygodnia pracy można pracować co drugi dzień po 12 godzin (35)
    • Czy można zwolnić pracowników działu, jeżeli związki zawodowe nie zgadzają się na zmianę postanowień w regulaminie pracy regulujących pracę tego działu (38)
  • Wynagrodzenia
    • Jak liczyć 183-dniowy pobyt za granicą do celów ustalenia kraju, w którym powinno zostać opodatkowane wynagrodzenie pracownika (41)
    • Czy z zfśs można dofinansować dokształcanie podjęte z inicjatywy pracownika lub pracodawcy (46)
    • Jakie składniki należy uwzględnić w normalnym wynagrodzeniu za nadgodziny (49)
  • Ubezpieczenia Społeczne i Zdrowotne
    • Jakimi obowiązkami dla płatnika skutkuje przystąpienie przez ubezpieczonego do dobrowolnych ubezpieczeń emerytalnego i rentowych (51)
    • Jak rozliczyć składki za pracownika pobierającego zasiłek macierzyński w okresie urlopu rodzicielskiego (58)
    • Jakie dokumenty przedsiębiorca musi złożyć w ZUS po zakończeniu 24 miesięcy opłacania preferencyjnych składek (62)
  • Zasiłki
    • Jak ustalić podstawę wymiaru zasiłku chorobowego po zmianie wymiaru czasu pracy (67)
    • Jakich składników nie należy uwzględniać w podstawie wymiaru zasiłku (70)
    • Jak obliczyć podstawę wymiaru zasiłku po przekroczeniu progu 30-krotności prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia (73)
  • Emerytury i Renty
    • Wypełnianie zaświadczenia ZUS Rp-7-4 najczęściej popełniane błędy w praktyce (77)
  • Ściąga Kadrowego
    • Podstawa wymiaru składek ZUS dla wybranych grup ubezpieczonych (1)
  • Temat na życzenie
    • Prawo pracy (2)
    • Rozliczenia z pracownikami (14)
    • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (19)
    • Obowiązki wobec PFRON (23)
    • Zasiłki i ubezpieczenia społeczne (25)