W najnowszym numerze magazynu „W Akcji” można przeczytać o: zaleceniach operacyjnych dotyczących bezpiecznego stosowania BSP, odpowiednim doborze obuwia dla strażaków, sprzęcie pomiarowym w detekcji substancji niebezpiecznych, schodach ewakuacyjnych E 8000/E 3000, Międzynarodowej Wystawie Strażackiej, Ratowniczej i Zabezpieczeniowej Techniki, trudnej akcji w owczarni w Pianowie oraz o najnowszych rozwiązaniach technologicznych ułatwiających pracę PSP.

 • Temat numeru
  • Zalecenia operacyjne dotyczące bezpiecznego stosowania BSP (6)
   Bezzałogowe statki powietrzne (BSP) zyskują coraz większą popularność. Jest ona niezwykle przydatnym narzędziem, wspierającym także działania PSP. W artykule przybliżono zasady umiejętnego korzystania z BSP.
 • W Akcji
  • Obuwie. Ochrona i optymalizacja komfortu działań (14)
   Buty strażackie są badane według normy PN-EN 15090:2012 m.in. pod kątem prawidłowego urzeźbienia podeszwy czy odporności na wodę. W artykule omawiamy obecnie stosowane buty pożarnicze – gumowe oraz skórzane.
  • Schody do nieba (18)
   Schody ewakuacyjne umożliwiają mieszkańcom wydostanie się z płonącego budynku. Stanowią one pionową część drogi ewakuacyjnej i powinny spełniać odpowiednie wymogi. W niniejszym artykule prezentujemy ratownicze schody E 8000/E 3000.
  • Międzynarodowa Wystawa Strażackiej, Ratowniczej i Zabezpieczeniowej Techniki (30)
   Za nami 14. odsłona Targów Fireco. Osoby zainteresowane ochroną przeciwpożarową oraz wszyscy pasjonaci sprzętu pożarniczego mogli podziwiać m.in. XIX-wieczną pompę parową, czołg gaśniczy SPOT T55 i ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy TITAN.
  • Sprzęt pomiarowy w detekcji substancji niebezpiecznych (44)
   W niniejszym artykule przedstawiono kilka rodzajów detekcji, jak również zaproponowano kilka rozwiązań zaczerpniętych z laboratoriów chemicznych, pozwalających na oznaczenie ilościowe i jakościowe substancji podczas działań.
  • Tam, gdzie elektronika może zastąpić ratownika (50)
   Prezentujemy najnowsze rozwiązania technologiczne ułatwiające jednostkom PSP przeprowadzanie akcji ratowniczych, podczas których obecność strażaka może okazać się szczególnie niebezpieczna bądź też niemożliwa.
  • Trudna akcja w owczarni w Pianowej (54)
   Z pożarem w Pianowie walczyło ponad stu strażaków PSP oraz druhów ochotników. Sytuacja wyglądała naprawdę poważnie. Pomimo trudu i wysiłku strażaków nie udało się uratować 62-letniego mężczyzny, na którego zawalił się strop owczarni.
 • Wydarzenia
  • Targi IFRE-EXPO w Kielcach (62)
   6-8 czerwca odbyły się III Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych (IFRE-EXPO), a także III Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Systemów Zabezpieczeń Przeciwpożarowych (WORK SAFETY-EXPO).
  • XVI Kongres Pożarniczy (64)
   PGE Narodowy w Warszawie na jeden dzień zamienił się w miejsce, w którym o zagrożeniach i pożarach wie się dosłownie wszystko. 25 lipca odbyła się tutaj 16. edycja Kongresu Pożarnictwa, na którym zostały zaprezentowane najnowsze systemy i rozwiązania branży przeciwpożarowej.
  • VIII Międzynarodowe Spotkanie Strażaków Kolekcjonerów i Historyków Amatorów (64)
   Z końcem czerwca po raz ósmy, tym razem w Jastrzębiu-Zdroju, spotkali się strażacy-kolekcjonerzy oraz historycy amatorzy z Polski, Czech i ze Słowacji, by między innymi zapoznać się z historią Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Jastrzębia-Zdroju.

 W Akcji - cały wykaz