W najnowszym wydaniu magazynu „W Akcji” tematem numeru są piany dekontaminacyjne (nowa alternatywa w działaniach ratowniczych). W dalszej części numeru można znaleźć artykuły dotyczące m.in.: innowacji w szkoleniach grup specjalistycznych, zastosowania przepływomierzy, łańcuchów antypoślizgowych na koła pojazdów pożarniczych, 19. Międzynarodowych Targów Techniki Pożarniczej PYROS, średniego samochodu ratownictwa technicznego wykonanego przez PS Szczęśniak.

 • Temat numeru
  • Piany dekontaminacyjne. Nowa alternatywa w działaniach ratowniczych (8)
   Jednym z podstawowych zagadnień ratowniczych dotyczących zdarzeń, w których dochodzi do skażenia substancją szkodliwą, jest dekontaminacja osób, sprzętu i obiektów. Rozwiązaniem usprawniającym proces dekontaminacji może być m.in. zastosowanie pian gaśniczych.
 • W Akcji
  • Okiełznać żywioł wody. Część I (16)
   Strażacy gaszą tysiące pożarów rocznie w naszym kraju. Ze statystyk KG PSP wynika, że w 335 komendach powiatowych i miejskich PSP istnieje 496 jednostek ratowniczo-gaśniczych, do tego 29 posterunków i 5 jednostek szkolnych. Z kolei liczba jednostek OSP to imponujące 4439.
  • Techniki szkolenia grup specjalistycznych. Innowacje w szkoleniach (24)
   Szkolenie się i rozwój umiejętności w służbie jest nie tylko obowiązkiem, ale również szansą na skuteczniejsze prowadzenie działań. W artykule przedstawiamy techniki szkolenia grup specjalistycznych. Jedną z nich jest cykl Kolba.
  • 19 Międzynarodowe Targi Techniki Pożarniczej PYROS (28)
   Od 29 maja do 1 czerwca 2019 r. w Brnie w Republice Czeskiej zorganizowano po raz 19. Międzynarodowe Targi Techniki Pożarniczej PYROS. Targi te są dedykowane przede wszystkim dla specjalistów i osób zainteresowanych ochroną przeciwpożarową.
  • Scania do ratowania życia (40)
   Do wybranych jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP trafiło w ostatnich dwóch latach 29 samochodów ratownictwa technicznego. Jednym z nich jest samochód wykonany przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. dla Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy.
  • Wystrój wnętrz czy bezpieczeństwo pożarowe? (52)
   Autor w niniejszym artykule sprawdza, w jaki sposób projektanci radzą sobie z ochroną przeciwpożarową. Czy wytyczenie dróg ewakuacyjnych z czytelnymi znakami – zwłaszcza w centrach handlowych – jest prostym zadaniem?
  • Łańcuchy antypoślizgowe na koła pojazdów pożarniczych (56)
   Rozważając wybór łańcuchów na koła pojazdu pożarniczego i dokonując go, należy pamiętać, że dobrze dobrane łańcuchy przyspieszą dotarcie pojazdu na miejsce zdarzenia, a w trudnych warunkach pojazd bez łańcuchów w ogóle nie będzie w stanie podjąć akcji ratowniczej.
 • Wydarzenia
  • Targi MSPO w Kielcach (60)
   27. edycja Targów MSPO w Kielcach odbyła się 3-6 września 2019 roku. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w 2019 roku ugruntował swoją pozycję jako trzecia po Paryżu i Londynie wystawa militarna w Europie.
  • Poznaj czterokrotnego zwycięzcę Biegu Katorżnika! (64)
   10 sierpnia 2019 roku odbył się słynny Bieg Katorżnika. Podczas tegorocznej edycji strażak z Płocka – młodszy ogniomistrz Przemysław Głoskowski – zapisał się na kartach historii Biegu Katorżnika jako pierwszy, który czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium.
  • Kolekcjoner hełmów ze Słowacji (66)
   We wrześniu bryg. w st. sp. Marek Pisarek, będąc na Słowacji w okolicach miasta Turzovka, odwiedził muzeum z ciekawymi egzemplarzami hełmów z całego świata. Kolekcjonerem i zarazem oprowadzającym po wspomnianym muzeum był czynny strażak – Jozef Malik.

 W Akcji - cały wykaz

Komentarze obsługiwane przez CComment