• Temat numeru
    • Ocena ryzyka zawodowego montera paneli fotowoltaicznych (6)
      Monter paneli fotowoltaicznych powinien posiadać stosowne uprawnienia umożliwiające pracę w zawodzie. Jak wygląda ocena ryzyka zawodowego na tym stanowisku?
  • Bezpieczeństwo pracy
    • Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (BIOZ) narzędziem bezpiecznej realizacji budowy (18)
      Miejscem budowy jest ograniczona przestrzeń, w której należy zgromadzić odpowiednie zasoby i prowadzić bezpiecznie roboty budowlane niezbędne do wykonania obiektu budowlanego. W artykule przedstawiono plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia jako narzędzie bezpiecznej realizacji budowy. Z artykułu dowiesz się: w jakich sytuacjach należy sporządzić plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (BIOZ); jak powinien być skonstruowany plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (BIOZ); jak powinna wyglądać procedura opracowywania planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (BIOZ).
    • Magazynowanie opakowanych towarów niebezpiecznych (24)
      Jak prawidłowo magazynować opakowane towary niebezpieczne? W artykule przedstawiono rodzaje opakowań do przechowywania tego typu towarów oraz warunki ich magazynowania. Z artykułu dowiesz się: jakie są sposoby przewozu towarów niebezpiecznych w transporcie drogowym; czym charakteryzuje się opakowanie certyfikowane służące do przechowywania towarów niebezpiecznych; na co zwrócić uwagę przy manipulowaniu opakowanym towarem niebezpiecznym na magazynie.
    • Wsparcie rozwoju i dbanie o cyberbezpieczeństwo (32)
      Misją Urzędu Dozoru Technicznego jest wspieranie rozwoju i dbanie o bezpieczeństwo. Dotyczy to szczególnie wpływu stanu urządzeń technicznych w przemyśle i codziennym użytkowaniu na bezpieczeństwo społeczeństwa. Z artykułu dowiesz się: na czym polega cyberbezpieczeństwo; czym charakteryzuje się metodyka oceny Framework UDTCyber; jakie są obowiązki operatorów usług kluczowych w zakresie cyberbezpieczeństwa.
    • Bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym – zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich (38)
      Wypadki przy pracy w sektorze rolniczym wciąż są na porządku dziennym. Na co należy zwrócić uwagę, aby praca w gospodarstwie rolnym była bardziej bezpieczna?
  • Analiza wypadku
    • Poparzenie w zakładzie mleczarskim (44)
      W zakładzie mleczarskim doszło do poparzenia pracownika. Jakie były przyczyny techniczne i organizacyjne wypadku przy pracy? Z artykułu dowiesz się: jak wyglądały okoliczności wypadku, do którego doszło w zakładzie przemysłu mleczarskiego; jakie były ustalenia inspektora Państwowej Inspekcji Pracy w związku ze zdarzeniem; jakie były przyczyny techniczne i organizacyjne zaistniałego wypadku.
  • Ochrona przeciwpożarowa
    • Pożary samochodów elektrycznych. Czy zakup „elektryka” jako samochodu firmowego to dobry pomysł? (50)
      Samochody elektryczne są coraz bardziej popularne. Jednak warto pamiętać, że wybór „elektryka” jako samochodu służbowego wiąże się z obowiązkami pracodawcy w zakresie BHP. Z artykułu dowiesz się: czym charakteryzują się samochody spalinowe i samochody elektryczne jako pojazdy służbowe; jakie są obowiązki pracodawców odnośnie do kierowców; jak pracodawcy muszą się przygotować do posiadania „elektryków” w swojej flocie.
  • Środki ochrony indywidualnej
    • Rękawice do ochrony przed substancjami chemicznymi – czy zawsze bezpieczne i skuteczne? (56)
      Praca z substancjami chemicznymi jest niebezpieczna i wymaga stosowania środków ochrony indywidualnej, w tym rękawic ochronnych. Jak prawidłowo dobrać rękawice ochronne do ochrony przed czynnikami chemicznymi? Z artykułu dowiesz się: czym charakteryzują się rękawice do ochrony przed substancjami chemicznymi; jak prawidłowo dobrać chemoodporne rękawice ochronne; jakie były wyniki badań ankietowych dotyczących rękawic do ochrony przed czynnikami chemicznymi, skierowanych do producentów, dystrybutorów i pracowników branż chemicznych.
  • Przegląd rękawic ochronnych (64)
  • Wydarzenia (72)

Promotor BHP - cały wykaz