Aktualności BHP - Substancje Niebezpieczne 2020/54

  • Czy pielęgniarka musi mieć uprawnienia do obsługi butli z gazami technicznymi (1)
    W przychodni zdrowia w gabinecie zabiegowym znajduje się butla z tlenem medycznym do resuscytacji z nakręconym na nią reduktorem (przez konserwatora z uprawnieniami: specjalne kwalifikacyjne szkolenie ważne 5 lat z obsługi butli z gazami medycznymi w zakresie przechowywania, transportu i obsługi itp.), tak aby można było podłączyć maskę tlenową. Czy pielęgniarki podające tlen pacjentowi też muszą mieć takie szkolenie, czy wystarczy im RKO (świadectwo ukończenia kursu resuscytacja krążeniowo-oddechowa)? Co w przypadku transportu takich butli?
  • Pracownik tankuje paliwo – jak to uwzględnić w ocenie ryzyka (2)
    Operator koparki tankuje paliwo raz na 10 dni (ON w ilości 80 litrów). Pracownik jest więc narażony na czynniki chemiczne. Jak przeprowadzić ocenę ryzyka na tym stanowisku pracy i uwzględnić czynność tankowania? Jakie będzie ryzyko zawodowe w tym przypadku?
  • Koronawirus: Jakie warunki bhp należy zapewnić przy ozonowaniu pomieszczeń (4)
    W firmie chcemy ruszyć z usługą ozonowania pomieszczeń i samochodów za pomocą przenośnych generatorów. Jakie warunki pracy powinniśmy zapewnić pracownikom? Czy jest to praca, którą muszą wykonywać dwie osoby?

Aktualności BHP - cały wykaz