BHP w Firmie 2019/04

 • Temat numeru
  • Bhp na stanowisku blacharza samochodowego
   Blacharz samochodowy jest narażony na wiele czynników szkodliwych, uciążliwych i niebezpiecznych, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pracy. Ze względu na swoją specyfikę praca blacharza samochodowego jest obwarowana wieloma wymaganiami związanymi z bezpieczeństwem.
 • Wypadki przy pracy
  • Wpływ zachowania pracownika na zaistnienie wypadku przy pracy
   Człowiek jest skomplikowaną istotą. Przeżywa określone stany emocjonalne, poddaje się czynnościom nawykowym, podejmuje zróżnicowane zachowania przyczyniające się do kreowania bezpiecznych bądź niebezpiecznych warunków pracy. Jego właściwości indywidualne, sposób percepcji i oceny ryzyka zagrożenia, przyjmowanie informacji na temat zagrożeń mają wpływ na to, jakie zachowanie wybierze, podejmując się pełnienia obowiązków pracowniczych. Warto pamiętać, że projektując bezpieczne miejsca pracy, należy zwrócić uwagę na to, że jest w nich jeden element, którego do końca nie da się przewidzieć i kontrolować – człowiek. Świadomość ta pozwoli zwrócić większą uwagę na wpływ człowieka na wypadki przy pracy, co w konsekwencji może przyczynić się do bardziej efektywnej i skutecznej profilaktyki wypadkowej.
 • Warunki pracy
  • W jaki sposób zapewnić bezpieczne warunki w pracy w pralniach i farbiarniach
   Prace przy czyszczeniu, praniu i farbowaniu wyrobów włókienniczych, skórzanych i futrzarskich są niebezpieczne. Podjęcie prac wymaga zatem szczególnego przygotowania. W materiale przedstawiono szczegóły organizacji takich prac.

BHP w firmie - cały wykaz